Prezenty na komunię dla chłopca – co wybrać?

Jakie prezenty na Komunię dla chłopca będą wartościowe? Co kupić chrześnikowi, siostrzeńcowi, bratankowi albo ukochanemu wnuczkowi? Jeżeli masz ten dylemat to koniecznie zapoznaj się z artykułem, w którym przedstawiamy kilka ciekawych tytułów, z którymi warto się zapoznać. Książka jako prezent na I Komunię Świętą może być dobrym pomysłem, a taka, która będzie przeznaczona specjalnie dla chłopców ma duże szanse na bycie przeczytaną.

Coś specjalnie dla przyszłych mężczyzn

Ks. Janusz Stańczuk jest autorem książki, która może zostać przeczytana choćby z ciekawości, a zawiera przy tym ważne kwestie. “Jak zostać dżentelmenem w 30 dni” jest przykładem pozycji książkowej, która może być podarowana razem z albumem komunijnym albo krzyżykiem. Ta książka jest poradnikiem dotyczącym tego w jaki sposób budować dobre i przyjacielskie relacje z innymi ludźmi oraz jak się zachowywać na co dzień. Teksty w niej zawarte mogą również zainspirować rodziców dziecka do rozmów ze swoimi potomkami oraz przemyśleń na temat wychowania chłopców.

Komiks o świętym Stanisławie

Jeżeli Twój chrześniak lubi czytać komiksy albo ceni sobie ilustracje to koniecznie sprawdź propozycję napisaną przez Pawła Kołodziejskiego. “Wielka wyprawa Kostki Stanisława” to komiks, w którym przedstawiona została historia podróży św. Stanisława. Niezwykła wyprawa świętego do Rzymu opisana w komiksie może stanowić początek niezwykłej przyjaźni ze św. Stanisławem, który patronuje młodzieży. Jego wiara oraz postawa i pasja będą stanowić wzór dla niejednego chłopca, który lubi czytać o przygodach.

Coś dla ministrantów

Przyjęcie I Komunii Świętej może być początkiem wspaniałej przygody w służbie Bogu przy ołtarzu. Wielu chłopców jest ministrantami i dla takich właśnie osób przeznaczona jest kolejna propozycji na prezent z okazji I Komunii Świętej – książka “Zawsze i wszędzie! Modlitewnik ministranta”, którą opracował Hubert Wołącewicz. Pozycja zawiera nie tylko modlitwy, ale również historię patronów ministrantów, rachunek sumienia oraz cały przebieg Mszy Świętej z określeniem czynności, które wykonują ministranci służący przy ołtarzu.

O świętym Janie Pawle II

Książka o świętym Janie Pawle II może okazać się dobrym pomysłem na prezent z okazji I Komunii Świętej dla chłopca. Postać w białym ubraniu, którą znał z telewizji po przeczytaniu pozycji książkowej “O Papieżu, który został świętym” będzie dla niego bliższa. Dodatkowo książka zawiera coś, z czego mogą ucieszyć się mamy obdarowywanych chłopców – jest to przepis na kremówki.

Tło plik wektorowy utworzone przez freepik - pl.freepik.com