Pomysły na książkowe prezenty na komunię dla chłopca

Jak wybrać najciekawszą książkę będącą dodatkiem lub głównym prezentem dla chłopca z okazji przeżywanej przez niego Pierwszej Komunii Świętej? Czy powinna to być bardziej pozycja religijna, przygodowa czy może naukowa?

Przegląd inspirujących książek na prezent na I Komunię Świętą

W ogromnych zbiorach księgarskich można dziś znaleźć wiele ciekawych pomysłów na to, by książka kupowana dziecku na Pierwszą Komunię była naprawdę wyjątkowa. Mowa tu zarówno o książka religijnych, które w ciekawy sposób przybliżają dziecku Boga i wiarę, jak i o lekturach typowo edukacyjnych, pozwalających młodemu człowiekowi lepiej poznać otaczający go świat. Książkowe prezenty na komunię dla chłopca to coś, co zawsze przykuwa uwagę i zostaje w pamięci dziecka o wiele dłużej niż zabawki odrzucane za chwilę w kąt. Jakie książki wybrać? Poniżej znajduje się się zestawienie 6 ciekawych pomysłów na książkowy upominek komunijny.

  • “Biblia. Komiks” – przygody religijnych bohaterów ubrane w kształt komiksu, dzięki któremu można lepiej poznać i zrozumieć postaci. Jezus Chrystus jako Superbohater? Czemu nie! To działa na wyobraźnię i w nowatorski sposób uczy dziecko Słowa Bożego.
  • “Pismo Święte dla młodych. Biblia tysiąclecia” – oryginalny tekst Biblii podany w atrakcyjnej szacie graficznej i w niezwykle przygodowej stylizacji. W piękny sposób przedstawia “stare” rzeczy w nowej, przystępnej formie.
  • “Biblia na moją Pierwszą Komunię Świętą” – książka zawierająca starannie wybrane opowieści biblijne i zaadaptowane tak, by były zrozumiałe dla dzieci. Wspaniałe ilustracje sprawią, że do takiego komunijnego prezentu będzie się sięgać z przyjemnością.

Trzy pomysły na prezent książkowy z innej kategorii

  • “Najpiękniejsze miejsca świata” to pozycja, która ucieszy małego odkrywcę. Niezwykłe ilustracje i bogata gama pojęć geograficznych sprawią, że chłopiec nie będzie się mógł od tej książki oderwać.
  • “Atlas nieba. Przewodnik po gwiazdozbiorach” – tą książka będzie stanowić arcyciekawy prezent na I Komunię Świętą. Dzięki niej dziecko będzie mogło wspólnie z rodzicami przyglądać się niebu i nauczyć się rozpoznawania gwiazdozbiorów. Uczy i bawi jednocześnie.
  • “Przygody Tomka Sawyera” – to propozycja dla dzieci uwielbiających przygody i nutkę niebezpieczeństwa w życiu bajkowych bohaterów, z którymi malec może się identyfikować. Wspaniała podróż po dawnych czasach i mnóstwo inspiracji do dobrej zabawy z przyjaciółmi.

Książkowe prezenty na I Komunię mogą być zarówno religijne, jak i przygodowe czy naukowe. Takie książki po prostu chętnie się czyta!

Tło plik wektorowy utworzone przez freepik - pl.freepik.com